Aviatická pouť 2022
Aviatická pouť 2022
Header slide Header slide Header slide Header slide
Zbývá do začátku Aviatické pouťi 2022

Trasa k nám

http://aviatickapout.cz/content/wys_program/AP2022/jizdni-rad-aviatickapout-2022.pdf

Mapa přístupů do areálu MAPA PŘÍSTUPŮ DO AREÁLU LETIŠTĚ ZDE Mapa areálu MAPA AREÁLU AVIATICKÉ POUŤI ZDE

letadlem vlakem autobusem autem pesky kolmo
Letadlem Vlakem Autobusem Autem Pěšky Na kole nebo bruslích

VLAKEM

Krajské město Pardubice  je  důležitou  železniční křižovatkou.  Vlaky Českých drah se dostanete do Pardubic prakticky ze všech koutů ČR.

 CD_narodni_dopravce

Pro cestu do Pardubic lze využít nabídku zvýhodněných jízdenek. Najděte si své spojení na www.cd.cz , kde si rovnou můžete zakoupit jízdenku za nejvýhodnější cenu. Nezapomeňte, že děti a mládež do 18 let, studenti až do 26 let a osoby starší 65 let cestují se slevou 50% z běžného jízdného. Jízdenku si zakupte nejlépe až na zastávku Pardubice závodiště a můžete si rovnou pořídit i jízdenku na cestu zpět.

Pro dopravu na Aviatickou pouť využijte pravidelné, nebo posilové osobní vlaky a dojeďte na zastávku Pardubice závodiště, která se nachází na trati 238 mezi Pardubicemi a Chrudimí. Odsud pak můžete bezplatně pokračovat tzv. letištním Expresem, který vás doveze až do areálu konání Aviatické pouti.

Jízdní řád pravidelných i posilových vlaků, kterými dojedete na zastávku Pardubice závodiště, a také jízdní řád letištního Expresu najdete zde (viz příloha - doporučujeme tisknout na šířku formát A3 nebo A4)

AUTOBUSEM

Pardubice jsou dobře dostupné i autobusem. Prochází jimi několik dálkových linek a především zde končí řada příměstských linek z blízkého okolí. I o víkendu se tak lze do/z Pardubic dostat řadou spojů, jejichž jízdní řád můžete najít na www.jizdnirady.cz 

Po příjezdu na autobusové nádraží se přesuňte na hlavní nádraží ČD a pokračujte  pravidelným či zvláštním vlakem do zastávky Pardubice závodiště. Dále  můžete využít posilové spoje Dopravního podniku Pardubice, které Vás ZDARMA  přepraví od hlavního nádraží v intervalu cca 20 minut  na letiště.

PĚŠKY

Pěší přesun z hlavního nádraží ČD na letiště je možný Palackého ulicí směrem na nadjezd u Parama a dále po společné stezce pro chodce a cyklisty k nadjezdu u závodiště. Na něm odbočte směrem k závodišti. Odtud můžete pokračovat pěšky přes východní bránu na letiště, nebo využijte letištní Expres, kterým dojedete až do areálu konání Aviatické pouti.  
 

AUTEM

Pro cestu vlastním automobilem doporučujeme, abyste si vytvořili dostatečnou časovou rezervu a mohli  včas zaparkovat.  Policie ČR, Městská policie,  organizátoři a  dopravní  značení budou zajišťovat navádění aut k vyhrazeným parkovacím prostorům. Odtud je to na letiště cca 10-15 minut normální chůzí. Pokud se vám podaří zaparkovat na silnici I/37 podél závodiště,  můžete si přímo zde od našich prodejců zakoupit vstupenku .  Ta vás opravňuje využít dopravu  letištním Expresem z vlakové stanice Pardubice závodiště až  do  centra letiště ZDARMA.

NA KOLE, NA BRUSLÍCH

Město Pardubice disponuje sítí cyklistických stezek, většinou souběžných se silniční komunikací. Příjemná projížďka je z centra přes nádraží a most u Parama až na letiště. Tato a všechny ostatní trasy jsou vyznačeny na mapě města a v turistických mapách Pardubického kraje.

LETECKY

Velké množství renomovaných společností a nízkonákladových dopravců pravidelně létá z většiny evropských zemí i vzdálenějších destinací na mezinárodní letiště Praha Ruzyně nebo Brno Tuřany .  Přímo do Prahy můžete letět z:

Abu Dhabi
Almaty
Amsterdam
Antalya
Athens
Baku
Barcelona
Bari
Basel / Mulhouse
Beirut
Berlin / Tegel
Birmingham
Bristol
Brussels
Bucharest / Otopeni
Budapest
Cologne
Copenhagen
Donetsk
Dubai
Dublin
Dusseldorf
East Midlands
Edinburgh
Eindhoven
Ekaterinburg
Frankfurt
Gdansk
Geneva
Gothenburg
Hamburg
Hannover

Helsinki
Istanbul
Kazan
Kiev / Borispol
Kosice
Krakow
Krasnodar
Larnaca
Leeds
Lisbon
Ljubljana
London / Gatwick
London / Heathrow
London / Luton
London / Stansted
Lviv
Lyon
Madrid
Manchester
Marseille
Milan / Bergamo
Milan / Malpensa
Minsk
Moscow / Sheremetyevo
Munich
Naples
New York / J. F. Kennedy
Newcastle
Novosibirsk
Odessa
Oslo

Ostrava
Paris / Charles de Gaulle
Perm
Pisa
Poznan
Riga
Rimini
Rome/Fiumicino
Rostov
Rotterdam
Samara
Seoul / Incheon
Skopje
Sofia
St Petersburg
Stockholm / Arlanda
Strasbourg
Stuttgart
Tallinn
Tashkent
Tbilisi
Tel Aviv
Venice/Marco Polo
Venice/Treviso
Vienna
Vilnius
Voronezh
Warsaw
Yerevan
Zagreb
Zurich

≫ Vytisknout